Kuidas töötab?

Smartsun UV-käepaela värvimuutuse kutsub esile keemiline reaktsioon!

Smartsun_3st_armband_closeup_lowres

Smartsun UV-käepaelad on väljatöötatud koostöös teadlaste ja dermatoloogidega ning toodetud Rootsis! Käepaeltes kasutatav tehnoloogia on arendatud Šotimaal, Strathclyde´i Ülikooli keemiateaduskonnas.

Minnes päikese kätte hakkab Smartsun UV-käepael reaalajas mõõtma päikesest tulevat UVA- ja UVB-kiirguse kogust ning hoiatab teid, kui tekib päikesepõletuseoht.  Kui kasutate päikesekaitsekreemi kehal ja UV-käepaelal, siis pael võtab arvesse ka päikesekaitsekreemi SPF-faktorit.  Mida suurem on päikesekreemi kaitsefaktor, seda aeglasemalt toimub käepaela värvimuutus ning seda kauem saate ka ohutult päikese käes viibida.

Tehnoloogia

Smartsun UV-käepael näitab värvimuutuse abil (kollasest erkroosaks), millal on saadud UVA ja UVB kiirguse summaarne doos, mis on võrdne 1 minimaalse erüteemdoosiga (MED). 1 MED ongi UV-kiirguse doos, mille tagajärjeks on nähtav erüteem (naha punetus ehk päikesepõletus). Smartsun UV-käepael on mõeldud I ja II nahatüübiga inimestele ning nende nahatüüpide korral on 1 MED u 250 J/m2.

Käepaela kattekihis on ühend, mis UV-kiirguse käes lagunedes vabastab H+ ioone ning langetab kattekihi pH-d. Kattekihi teiseks oluliseks komponendiks on pH muutusele reageeriv värvaine, mis pH langemisel muudab käepaela värvuse kollasest erkroosaks. Selleks, et see värvimuutus ei toimuks mitte koheselt UV-kiirgusega kokkupuutel, on kattekihti veel lisatud täpselt õige kogus NaOH-d, tänu millele toimubki värvimuutus kollasest erkroosaks just 1 MED-i juures.

Smartsun UV-käepaelad on edukalt läbinud nii dermatoloogilise kui toksikoloogilise testimise.

Toode on ohutu.