Smartsun UV-käepaelas kasutatava tehnoloogia lühikirjeldus

Smartsun UV-käepaela aluseks olev tehnoloogia on arendatud ja väljatöötatud Šotimaal, Strathclyde´i Ülikooli keemiateaduskonnas.
Smartsun UV-käepael näitab värvimuutuse abil (kollasest erkroosaks), millal on saadud UVA-ja UVB-kiirguse summaarne ohutu doos, mis on võrdne 1 MED-iga. 1 MED (minimaalne erüteemdoos) on UV-kiirguse doos, mille tagajärjeks on nähtav erüteem (naha punetus ehk päikesepõletus). Smartsun UV-käepael on mõeldud I ja II nahatüübiga inimestele ning nende nahatüüpide korral on 1 MED = 250 J/m2 ning just selle füüsikalise suuruse juures toimubki käepaelas tugev värvimuutus.
Põhimõtteliselt toimib Smartsun UV-käepael lakmuspaberina. Käepaela kattekihis on pH muutusele reageeriv värvaine ning ühend, mis UV-kiirguse käes laguneb ning vabastab H+ ioone ning sellest reaktsioonist tulenev pH langus toobki esile järsu värvimuutuse. Selleks et see värimuutus ei toimuks mitte kohe, vaid siis kui UV-kiirguse doos on võrdne 1 MED-iga, on kattekihti lisatud NaOH-d, mis pikendab vajalikus ulatuses nimetatud värvimuutust (kollasest erkroosaks).
Smartsun UV-käepael on nii dermatoloogiliselt testitud kui ka läbinud toksikoloogilise testimise. Toode on ohutu.